top of page
Szukaj

pokonywanie strachu


Tutaj ważnym aspektem jest to by umieć rozróżnić strach od lęku.

Kiedy mamy do czynienia z lękiem to zazwyczaj wiąże się to z czymś co się wydarzy i niekoniecznie musi się wydarzyć.

Strach związany jest z dana sytuacja, w której aktualnie się znajdujesz. Przykładem może tu być na przykład wystąpienie publiczne które jest jednym z największych objawów strachu jakie człowiek posiada.

Czy świadomość naszego ciała pomoże pokonać nam strach?

Mimo że nasz umysł jest ciągle aktywny, i zajęty myśleniem a większym stopniu o tym co dopiero ma się wydarzyć a całkiem prawdopodobne, że nigdy się nie wydarzy.


Kiedy zauważasz ze twoje myśli zaczynają podążać w złą stronę i zaczyna kierować cię ku strachowi, to zadaj sobie pytanie: „Dlaczego myślę w ten sposób?” „Dlaczego to robię?” „Czy mi to pomaga?”


Wpadłeś w wir myślowy i wciąż myślisz o tym co cię martwi, przerwij to poprzez proste czynności: pomyśl o czym nieustanie myślisz i przerwij to poprzez skupienie swojej uwagi na tym, gdzie w danej chwili jesteś i co robisz, skup się na swoim ciele skup się na własnym oddechu. Teraz już wiesz ze nie musisz wcale o tym w tej chwili myśleć.


To uczucie strachu wywołuje u nas panikę a to potęguje nasze obawy. Naucz się to kontrolować i traktować to jak nic nadzwyczajnego co pojawiło się na chwile i zaraz zniknie.

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

MOTYL

Commentaires


bottom of page