top of page
Szukaj

Dlaczego miłość własna jest ważna?


Czy to może wyobrażony luksus, do którego dążymy w poszukiwaniu swojej doskonałości czy coś więcej?


Dla niektórych ludzi może okazać się koniecznością wtedy, kiedy zaczynają zbyt ciężko pracować?


W większości przypadków, kiedy jesteśmy dla siebie zbyt surowi, robimy to, ponieważ kieruje nami pragnienie, by się wyróżniać i robić wszystko dobrze, przez cały czas.


Pociąga to za sobą wiele samokrytyki, a ten prześladowczy wewnętrzny głos, który nieustannie mówi nam, jak mogliśmy zrobić coś lepiej, jest to cechą charakterystyczną perfekcjonizmu.


Wtedy samoopieka czy współczucie mogą okazać się bardzo potrzebne, gdyż mogą pojawić się choroby związane z perfekcjonizmem, ponieważ zostaliśmy wychowani w przekonaniu, że perfekcjonizm jest wspaniałą cechą, którą należy posiadać.


W rzeczywistości jednak, perfekcjonizm jest dla ciebie szkodliwy. Nie tylko "nie jest idealny" lub "szkodliwy, kiedy jest nadmierny", ale aktywnie szkodzi. Tak jak papierosy czy otyłość.


Krótsza długość życia, zespół jelita drażliwego, zaburzenia odżywiania, depresja i tendencje samobójcze to tylko kilka z negatywnych skutków zdrowotnych, które zostały powiązane z perfekcjonizmem.


Powrót do zdrowia po chorobie serca lub rak jest również trudniejszy dla perfekcjonistów, a cecha ta sprawia, że osoby, które przeżyły chorobę - jak i cała populacja - są bardziej podatne na lęki i depresję.

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page