top of page
Szukaj

poczucie własnej wartości


Żeby czuć się szczęśliwym potrzebujemy poczucia własnej wartości, bez której nie uda się nam rozwijać naszych zainteresowań czy odnieść jakikolwiek sukces.


Wstyd, który może nam towarzyszyć, negatywne emocje czy brak pewności siebie mogą wywoływać niskie mniemanie o sobie przez co możemy postępować nieracjonalnie.

To wszystko może wpływać nie tylko na nasze samopoczucie, ale również może to się odbić na naszym zdrowiu. Musimy uczyć się kontrolować własne emocje oraz własną samoocenę.


Jakie czynniki wpływają na nasza samoocenę:


Emocjonalny – takie jak miłość, pogodzenie się (lub nie) ze swoim losem, zaspokojenie własnych potrzeb czy choćby nienawiść. To czy akceptujemy samego siebie i z jakimi emocjami się utożsamiamy.


Behawioralny – to czy jesteśmy odporni na stres chociażby też jak reagujemy na rożne sytuacje. Czy jesteśmy asertywni i skupiamy się na zaspokojeniu własnych potrzeb, czyli jak zachowujemy się co do własnej osoby


Intelektualny – to jak opisujemy siebie, przekazujemy wartościowe własne cechy osobowości opisując siebie i mówimy pozytywnie na własny temat

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

MOTYL

Commentaires


bottom of page