top of page
Szukaj

Czy aspiracja jest pragnieniem realizacji ambitnych planów?


Aspiracje to marzenia, nadzieje lub dążenia do osiągnięcia jakiegoś celu w życiu. Można je traktować jako nadrzędne cele życiowe, które mogą pomóc w zapewnieniu poczucia celu i kierunku.

Jaka jest między nami różnica, jeśli mówimy o swoich aspiracjach. Jedni z nas nie mają zbyt dużych wymogów i ich potrzeby z tym związane są bardzo proste. Są też tacy których tego typu plany mogą przerażać, ponieważ co nie którzy mogliby tylko pomarzyć. Istotna rzeczą jest tu to byśmy nie mylili tego pojęcia z ‘celami” ponieważ aspiracje są powiązane z ogólna wizja przyszłości a cele są poparte działaniami skupionymi w na krótkim okresie czasu.

Jakie mogą być oznaki, że masz wysokie aspiracje?

Mogą to być:

Marzenie o wzniosłych celach Ciągłe myślenie o kolejnym kroku naprzód w kierunku osiągnięcia swoich marzeń Myślenie o szerokiej perspektywie Ocenianie swoich słabości, aby stać się silniejszym Ciężko pracujesz, aby stać się absolutnie najlepszym, jakim możesz być

Bycie określanym jako ambitny lub nawet osiągający zbyt wiele Twój poziom aspiracji może być związany z poczuciem własnej wartości.

Pamiętaj, że posiadanie wysokich celów może być bardzo motywujące i jest dowodem na to że masz silna wiarę w to że to osiągniesz.

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

MOTYL

Comments


bottom of page